Jak předcházet pálení žáhy

Občas se objevující pálení žáhy není život ohrožujícím faktorem, ale pokud se často opakuje, měli bychom začít problém s pálením začít radikálněji řešit. Jde přece o naše zdraví, ne?

Příčiny pálení žáhy

V našem žaludku je velmi silná kyselina solná. Ta je nezbytná pro trávení všeho, co sníme. Pokud začne stoupat jícnem nahoru jako tzv. gastroezofageální reflux, naleptává citlivou sliznici jícnu, což cítíme jako palčivou bolest a to je ono nepříjemné pálení žáhy (slovensky: pálenie záhy; rusky: изжога).

Jinými slovy se jedná o neúplné zvracení, při kterém žaludeční obsah volně proniká do jícnu (někdy až do hltanu) a padá zpět do žaludku. Příčiny pálení žáhy v těhotenství jsou jiné, podrobněji se o tomto problému píše např. zde: http://www.aloe-info.cz/paleni-zahy/. Mezi nepříjemné příznaky patří především:

  • pocit pálení v oblasti hrudní kosti
  • nadměrná tvorba slin
  • pocit cizího tělesa v krku nebo
  • obtížnější až bolestivé polykání

Proč náš pálí žáha?

Většinou si za problém s pálením žáhy můžeme sami. Nepravidelně a nezdravě jíme, často ve spěchu, pijeme hodně kávy, někdo si dá častěji alkohol, jiný holduje kouření. To vše má na vliv na náš zažívací systém. Pokud už problémy se žáhou začnou, je dobré jako první pomoc užívat vhodné doplňky stravy, např. pít aloe vera gel. Daleko příjemnější však je, když budeme pálení žáhy a dalším problémům předcházet.

Nadváha

Všichni víme, že člověk obézní či jen s nadváhou je náchylnější ke vzniku a rozvoji mnoha onemocnění. To se týká i projevů pálení žáhy. Existuje např. studie (10000 žen), během které se prokázalo, že i mírné zvýšení BMI (body mass index) nad optimální hodnotu zapříčiňuje častější reflux žaludečních šťáv. Odborná gastroenterologická asistentka Dr. Robynn Chutkan (University Medical Center, Georgetown) popisuje, že již váhový úbytek čtyř kilogramů snižuje projevy refluxu a následného pálení žáhy.

Vyvážená strava

Známé rčení "všeho s mírou" platí i pro naše stravování. Konzumace nevhodných potravin může problémy s pálením žáhy výrazně zhoršovat. Nejzáludnějšími potravinami jsou tučnější jídla, méně kvalitní (tuková) čokoláda, produkty z citrusů a kyselé šťávy a džusy.

Reakce na konkrétní potravinu či nápoj je individuální. Pokud Vás po určitém jídle nebo pití pálí žáha, bude lepší ho dočasně vyřadit ze stravovacího repertoáru nebo se jej nadobro zřeknout.

Dalším faktorem je množství stravy, kterou v průběhu celého dne sníte. Při nárazových "lukulských hodech" je riziko zažívacích potíží vysoké.

Pití alkoholu a sycených nápojů

Je známo, že alkohol dokáže snižovat pH (zvyšovat kyselost) žaludečního obsahu. Míváte-li problémy se žáhou, měli byste si i občasnou konzumaci alkoholu ještě za střízliva rozmyslet. A pokud už pokušení "popařit s přáteli" neodoláte, doporučujeme před akcí jako preventivní pomoc polknout nějaký doplněk stravy s vysokým obsahem minerálů a zásaditých látek.

Řada alkoholických nápojů navíc obsahuje hůře stravitelné a žaludeční sliznici dráždící chemické sloučeniny. Obdobné platí pro častější pití perlivých nápojů sycených oxidem uhličitým (CO2).

Káva a kouření

Kouření jednak může podporovat vznik refluxu, navíc působí "relaxačně" na hrtanovou záklopku, plnící funkci ventilu jícnu a žaludku. Podle Dr. Chutkan: "U kuřáků nefunguje záklopka správně a žaludeční obsah pak postupuje trávicí trubicí nahoru do oblasti jícnu". Obdobně působí i káva, včetně pití kávy bezkofeinové.

Kdy už nejíst

Je to jednoduché. Když spíme nebo jen ležíme a odpočíváme, nepůsobí gravitace na náš žaludek ve správném směru. Zvyšuje se tak riziko pronikání silně kyselých žaludečních šťáv zpět do jícnu.

Lékaři proto osobám s citlivější žáhou doporučují jíst naposledy i několik hodin před ulehnutím. To spolehlivě zajistí, že trávicí systém stihne potravu bez problémů důkladně strávit a odeslat ji přes dvanáctník do střev.


masaz-brno.eu © 2020 | klíčové fráze: pálení žáhy