Masáž hlavy proti vypadávání vlasů

Zlepšit krevní oběh v pokožce hlavy a tím i výživu vlasů a vlasových kořínků, se dá dosáhnout pravidelnou a správným způsobem prováděnou masáží hlavy.

Základní masáž hlavy se však se může naučit zvládat každý a poskytovat tak svým vlasům potřebnou péči. Nejlepších výsledků se však dosáhne při masáži od profesionálů v kadeřnictví nebo v kosmetických a masážních salónech.

Pravidelnou péčí o pokožku hlavy zamezujeme vypadávání vlasů a také se často navíc zbavíme nepříjemných problémů s lupy.

Typy masáží hlavy

Existuje několik typů masáží, příznivě působících na pokožku hlavy a krku:

 • masáž hlavy za použití kartáče
 • masáž hlavy rukou - tlakem dlaně
 • aromatická masáž hlavy
 • klasická masáž pokožky na hlavě
 • masáž krku

Masáž hlavy za použití kartáče

Pořiďte si opravdu kvalitní vlasový kartáč vyrobený z přírodního materiálu. Masáž provádějte kruhovitými pohyby, při kterých hladíte a masírujete pokožku hlavy. Postupujte od spánkové části až k temeni hlavy. Dosáhnete tak velmi pozitivních účinků na zpevnění a celkové zdraví svých vlasů. Celý postup několikrát opakujte.

Masáž hlavy dlaní ruky - tlakem

Při této metodě si podložíte levou polovinu hlavy dlaní levé ruky. Po dobu přibližně pěti vteřin lehce tlačíte dlaň do hlavy a hlavu do dlaně. Stejný postup provádíte pravou rukou pro pravou stranu hlavy a také pro čelo a zátylek. Touto masáží se zesiluje krevní oběh v regionu hlavy, což logicky zlepšuje prokysličení tkání a zásobování vlasových kořínků živinami.

Aromatická masáž hlavy

Pro tuto masáž se doporučuje používat jemný olej s rozmarýnem nebo černým pepřem. Na oblast spánku kápněte jednu kapku a krouživými pohyby, při kterých prsty ruky směrují dolů, olej jemně vmasírujte do pokožky. Další kapku použijte na zadní část krku tam, kde pod hlavou začíná páteř. Při masáži této partie směrujte pohyby k čelu. Na závěr se provádí masáž, při které se prsty rukou jemně štípáte do pokožky hlavy.

Klasická masáž pokožky na hlavě

Jedná se o maximálně pohodlný a relaxační typ masáže, kterou provádíte vsedě nebo vleže. Zpočátku je třeba urychlit krevní oběh v oblasti hlavy a proto své čelo, spánky a zátylek masírujete jemným kruhovým pohybem. Následuje hlazení hlavy ve směrech čelo-zátylek, temeno-spodní část uší, od vrcholu hlavy ve všech směrech, ale vždy po směru růstu vlasů. Pohyby mohou být přímé, kruhové nebo spirálovité, lehce při nich tlačíme polštářky prstů proti pokožce hlavy. Na závěr zlehka masírujeme oblast krku. Celková doba masáže by se měla pohybovat mezi 4 až 10 minutami. Kromě účinků proti vypadávání vlasů blahodárně působí při léčbě kožních onemocnění hlavy.

Masáž krku

Naše často přetěžované krční svaly jistě uvítají masáž krku. Navíc se zlepší přísun krve do pokožky hlavy a vlasy tak budou lépe vyživovány. Je dobré si uvědomit, že na krku máme velmi jemnou pokožku. Proto i při masáži krku postupujte jemně a opatrně, zejména v jeho přední části. Při masírování krku se postupuje shora dolů a intenzívnější tření je dobré prokládat lehčím hlazením pokožky. Také se soustřeďte na pravidelné dýchání, nezadržujte nepřirozeně svůj dech. Masáž provádějte po dobu tří až desíti minut. Vyššího efektu dosáhnete v kombinaci s masáží hlavy.

Tajemství účinné masáže

Na závěr Vám přinášíme několik stručných rad a zásad pro účinnou masáž. Ať budete masáže provádět sami nebo půjdete do masážního salónu či kadeřnictví v Brně, důsledně trvejte na jejich dodržování:

 • nejlepší dobou pro masáž je ráno a večer
 • před každou masáží si vždy pečlivě umyjte ruce
 • při masírování se uvolněte a zbavte se napětí
 • soustřeďte se na rytmické a plynulé masážní pohyby
 • používejte pouze kvalitní bylinné extrakty a éterické oleje
 • máte-li zvýšenou teplotu nebo se cítíte slabí, masáže neprovádějte
 • nemasírujte při kožním onemocnění (záněty, plísně, ekzémy), nemocích krve a uzlin

masaz-brno.eu © 2020 | klíčové fráze: masáž hlavy, vypadávání vlasů