Posílení imunity, houba Reishi a probiotika

Houba Reishi je charakteristická vysokým obsahem unikátních beta-glukanů, které dokáží aktivovat důležité procesy v těle a přirozeně posilovat imunitu celého organismu. Vysokou účinost přírodních imunostimulátorů bez vedlejších účinků, na které se shodují odborníci, oceňují lékaři a především jejich pacienti.

Zajímavá jsou slova Prof. Miroslava Ferenčíka (Ústav imunologie, LF UK Bratislava):
"Preparáty na bázi glukanů vykazují mnohé zdravotně prospěšné účinky na organismus člověka. Zvyšuje se jimi odolnost proti virům, bakteriím, plísním a parazitům. A to buď přímo nebo s nasazením antibiotik či chemoterapeutik."

Posilování imunity dětí

Velký význam mají imunostimulátory při posilování odolnosti a celkové imunity dětí, protože se jejich imunitní systém vyvíjí rychleji než u dospělých. Domnívat se však, že užíváním Reishi se děti navždy zbaví rýmy, viróz či trápení s angínou, je omyl.

Pokud už ale dítě onemocní, průběh nemoci bývá u dětí užívajících přípravky s Reishi podstatně mírnější a kratší. Za jak dlouho se budou moci děti vrátit do škol a školek, bude dáno vašim přístupem k rekonvalescenci a k posilování dětské imunity.

Probiotika a prebiotika

Při rekonvalescenci, prevenci či terapii onemocnění označovaných jako alergická, hrají čím dál významnější roli kombinace probiotik a prebiotik neboli synbiotika. Existuje mnoho druhů probiotických bakterií posilujících imunitní systém a harmonizujících činnost střev. Probiotika jsou "živé bakterie", prebiotika slouží zjednodušeně řečeno jako "výživa bakterií". Např. výživu a aktivitu střevních probiotických bakterií stimuluje vláknina inulin obsažená v prebioticích.

Spektrum bakterií

Při výběru konkrétního probiotického preparátu je rozumné nedívat se pouze na jeho cenu, ale hlavně na počet kmenů bakterií a technologii jejich zapouzdření. Každý kmen hraje v systému střevní mikroflóry svou nezastupitelnou roli. Pro spektrum bakterií proto obecně platí: čím pestřejší, tím lépe. Skutečně účinná a kvalitní probiotika by měla obsahovat více než deset kmenů probiotických bakterií.

Zajímavým synbiotikem jsou sušené pivovarské kvasnice, přírodní zdroj B vitaminů, obsahující enzymy, stopové prvky a další pro organismus nepostradatelné látky. Díky své komplexnosti a spektru bioaktivních látek působících v synergii, se pivovarské kvasnice často označují jako bioléčivo 21. století.


masaz-brno.eu © 2020 | klíčové fráze: imunita